Image Alt

Özel Pilates Dersleri

Neden Özel Pilates Seansı Seçmelisiniz?

Pilates, çekirdek gücü, stabilite, duruş ve vücut farkındalığının geliştirilmesine odaklanır. Düşük etki, sınırlı kardiyo ile ve profesyonel sporcular, yaşlılar, doğum öncesi ve sonrası ve bir doktorun önerdiği şekilde fiziksel rehabilitasyona girenler dahil hemen hemen herkes için uygundur. Özel bir seans, kendinizi Pilates’e tanıtmanın harika bir yoludur. Pilates, duruş ve hizalamaya odaklanır ve çoğu zaman, bir egzersizi doğru (ve dolayısıyla etkili bir şekilde) veya yanlış yapmak ile yaralanma riski arasında sadece küçük bir hareket olabilir. Birçok stüdyo, düzenli Pilates veya fitness eğitimini desteklemek için Özel veya Yarı Özel Seanslar sunar; bu, Pilates tekniklerinizi geliştirmenin ve  seanslar sırasında güveni ve bilgiyi artırmanın kanıtlanmış bir yoludur.

ÖZEL PİLATES SEANSLARININ FAYDALARI

Özel bir Pilates Seansına sahip olmanın en bariz faydası, eğitmenin bölünmemiş dikkatine sahip olmanız, yani Pilates yönteminde daha iyi teknik, egzersizlerin daha iyi yürütülmesi, daha iyi propriosepsiyon (vücut farkındalığı) ve daha hızlı ilerleme ve sonuçlara sahip olmanızdır.

Aşağıdaki durumlarda Özel Oturumlar harika bir seçenektir:

· Pilates deneyimine sahip, ancak hedeflere ulaşmak için antrenmanınızı bir sonraki seviyeye taşımak istiyor

· Pilateste yeniler ve ders almadan önce biraz bilgi edinmek istiyorlar

· Pilates Reformer makinelerini daha önce kullanmamış ve grup derslerinden uzakta bazı eğitimler almak istiyor

· bir yaralanmadan kurtuluyor ve Pilates yapması tavsiye ediliyor

· Tekniğinizi kontrol etmek ve geliştirmeye yardımcı olmak için birkaç seans istiyorum

· hamile veya doğum sonrası ve sizin ve bub için en iyisini yaptığınızdan emin olmak istiyorsanız

ÖZEL BİRE BİR SEANSLAR

İster antrenmanınızı bir sonraki seviyeye taşımak, ister ekstra kişisel dikkat gerektiren belirli bir sakatlığınız olsun, 1:1 seanslar antrenmanınıza avantaj sağlamak için harika bir seçenektir. Bu özel seanslar, deneyimli Usta Eğitmenlerimizden biri ile stüdyomuzda sizin için uygun olan bir zamanda gerçekleştirilir.

Alperen AkdumanEğitmen

Ege Üniversitesi, Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Eğitimi bölümünden 2020 yılında mezun olmuştur. 2021 yılında Türkiye Cimnastik Federasyonu ve Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu kurslarını başarıyla tamamlayarak "Pilates 1. Kademe" ve "Fitness 1. Kademe " sertifikalarını almıştır.

Hümeyra KarlıdağEğitmen

Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Spor Yöneticiliği bölümünden 2007 yılında mezun olmuştur. 2005 yılında İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde, 2006 yılında Türkan Sabancı Görme Engelliler İlköğretim Okulu'nda, 2008 yılında İstanbul Darülaceze Müdürlüğü'nde, 2010-2013 arası Avusturya Viyana'da spor eğitimine devam etmiştir. Balanced Body University (California, USA) MAT-1 / Reformer-1, MAT-2 / Reformer-2, Reformer-3 sertifikaları sahibidir.

Oğuzhan ÖzyurtKurucu Eğitmen

Dumlupınar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümünden 2000 yılında mezun olmuştur. Balanced Body University (California, USA) MAT-1 / Reformer-1, MAT-2 / Reformer-2, Reformer-3, Trapez Table (cadillac), Barrel, Chair eğitmenlik sertifikaları sahibidir ve 2002 yılından beri uzman pilates eğitmeni olarak çalışmaktadır.